Menu

Tohle je Zkruhovec². Esence, duch neboli spirit.

Když Petr s Ondrou z Landcraftu ochutnali pivo Zkruhovec, udělali to, co je pro lihovarníky typické. Zasnili se nad tím, jaký by z toho mohl být destilát. Protože co je to destilát? To je esence, duch neboli spirit.


Zřejmě se zasnili tak intenzivně, že jim za pár dní volal Ondra Husák z pivovaru Zichovec, jestli by nechtěli pár posledních sudů Zkruhovce vypálit. Kluci se toho vložili a tak vznikl tenhle destilát. Hned z kotle putoval do sudu, kde si půl roku poležel. Získal tam nejen zlatavou barvu a nádech vanilky, ale hlavně si tam umocnil svou šťavnatou voňavost s tóny broskví a ananasu, nadýchanou ovocitost s žoviální tečkou ovocného punče.

 

Co je LANDCRAFT?


Landcraft jsou zemědělci, včelaři, zahradníci a trochu i chemici. Na konci jejich snažení je malý lihovar, ale zdaleka to nejsou jen dva kluci s destilačním kotlem. Pěstují byliny a celý rok provází ovoce na jeho cestě od pupenu přes květ až k plodu. Zajímá je příroda a krajina jako celek a jejich cílem je dostat do láhve krajinu a její bohatství.

Limitovaná edice 72 lahví se vyprodala během 37 minut.

Foto: Petr Hricko a Tomáš Škoda

Sleduj nás na sítích