Menu

Časté dotazy

Kam směřují peníze, které pošlu na transparentní účet?

Peníze směřují v plné výši přímo do rodin dětí, které jsme se rozhodli podpořit. Rodiny, kterým jsme pomohli naleznete zde.

Mohu si dar pro Zkruhu uznat pro daňové úlevy?

Dárce – fyzická osoba:
Fyzická osoba si může v úhrnu odečíst od základu daně bezúplatná plnění, pokud přesáhnou 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1 000 Kč ve zdaňovacím období. Maximálně v úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % základu daně. Dar lze uplatnit pouze v období, kdy byl poskytnut.

Dárce – právnická osoba:
Pokud hodnota bezúplatného plnění poskytnutá právnickou osobou činí alespoň 2 000 Kč, v úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně sníženého již o položky odčitatelné od základu daně (daňové ztráty z minulých let, odpočet na podporu výzkumu a vývoje nebo odpočet na podporu odborného vzdělávání).

Jak se mohu zapojit nebo pomoci?

Každé sdílení ve své sociální bublině se počítá, tím nejmenším je povědět o nás svým známým. Také si na našem eshopu můžeš zakoupit merch, vydražit si kérku v jedné z našich akcí nebo darovat libovolnou částku na náš transparentní účet.

Chtěl bych pomoct konkrétnímu člověku nebo organizaci, co pro to můžu udělat?

Tipy na konkrétní osoby, či organizace oceníme ve zprávách na našich sociálních sítích, nebo na mailu zkruhu@gmail.com

Při zaslání daru prosím uveďte do poznámky které rodině nebo organizaci chcete přímo pomoci.

Kdy se dozvím o nějakých akcích, které Zkruhu pořádá?

Eventy pod hlavičkou Zkruhu oznamujeme vždy na našich sociálních sítích nebo v našem newsletteru.

Jak probíhají aukce pro Zkruhu?

Pravidla aukce jsou vždy sepsaná ve fotogalerii na Facebooku. Zatím probíhaly tak, že jsme dražili jednotlivé motivy od umělců a ty se pak na Zkruhu eventu tetovaly.

Sleduj nás na sítích