Menu

Podpořili jsme dvojčata Elišku a Johanku

Eliška, Johanka, Míša.

Míša je máma dvou, teď už 13letých, slečen. Od narození nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo něco v jejich životě pokazit. Máte dvě zdravá dvojčata a jedete si na svém obláčku...

V půl roce věku na ně Míša zůstala sama. S tím se dá žít.
Ve čtyřech letech ale přišla první větší rána. Holkám byl diagnostikován autismus. To zní možná jako fajn diagnóza, když jste Rain Man a potřebujete rychle něco spočítat, na všechno ostatní je to ale upřímně pěkně na nic. I s tím se nakonec ale dá žít.
Když se ale v sedmi letech začne projevovat porucha hybnosti, která s autismem nesouvisí, říkáte si už pomalu kdo tam nahoře si z nás dělá tuhle blbou srandu?

Výsledek genetického vyšetření nakonec ukázal na pletencovou svalovou dystrofii. To už není vtipný ani v Americkým filmu, to už není vtipný nikde. S tím se žít sice dá, ale málokdo z nás si umí představit kolik sil, nervů, slz, energie a peněz tohle stojí.
Tenhle příběh nás Zkruhu tak zasáhl, že chceme tuhle rodinu, podobně jako ostatní "naše" rodiny podporovat jak jen je v našich silách, chceme se stát součástí jejich vesmíru a aspoň trošku ho v rámci našich možností vylepšovat.

Zde konkrétně pomáháme s hrazením rehabilitací, které jsou pro zpomalení rozvoje onemocnění Elišky a Johanky nezbytné. Energie a síla, která z holek vyzařuje i přes všechny strasti kolem, je neuvěřitelná. Jsme šťastní, že se máme... 

Text: Marek Dvořák
Foto: Tomáš Škoda

Sleduj nás na sítích