Menu

Samuelovi jsme pomohli zakoupit speciální ortézy

Samuel se narodil předčasně. Levostranná spastická diparéza (mozková obrna) mu byla diagnostikovaná až v roce a půl, a tím se ztratilo nejcennější období, které mohlo zvrátit nepřízeň jeho osudu. Tuto nepříjemnou diagnózu provází potíže pohybového aparátu a další projevy související třeba se zrakem, nebo psychickým vývojem.

Samuel je bystrý kluk, který intenzivně rehabilituje, aby tyto projevy co nejvíce odboural. Zkruhu se poprvé připojilo k financování jedné z těchto rehabilitací v lázních Klimkovice. Díky intenzivní rehabilitaci se dostavily velmi pozitivní výsledky, které však v důsledku ovšem znamenaly další nároky na péči, aby se z nich vytěžilo maximum. Nadační fond Zkruhu pomohl zakoupit kvalitní ortézy z Rakouska, pomocí nichž může Samuel mnohem intenzivněji rehabilitovat. Bez nich je v současné době už pro Samuela rehabilitace téměř nemožná. Ortézy drží ve správné pozici jeho kotníky a klenby nohou.

Samuel navštěvuje běžnou základní školu s velmi dobrými výsledky, nejvíce talentu zatím ale projevuje pro IT technologie.

Foto: Tomáš Škoda

Sleduj nás na sítích